Abc przedsiębiorczości po zmianach

Abc przedsiębiorczości po zmianach

Rok 2018 jest przełomowy, dlatego warto zapoznać się z taką kwestią, jak – abc przedsiębiorczości po zmianach. Od tego roku wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na spore ułatwienia w temacie, jakim jest prowadzenie działalności gospodarczej. Zarówno w sferze przepisów podatkowych, jak i gospodarczych. Państwo stworzyło ponad 50 różnego rodzaju udogodnień, które z pewnością, pomogą w codziennym funkcjonowaniu małych i średnich firm. Zaliczamy do nich, ogólne zmiany, które polegają na:

  • redukcji biurokratycznych obciążeń,
  • poszerzeniu wielu istniejących już przywilejów dla przedsiębiorców,
  • wskazaniu i jednoznacznej interpretacji wielu powstałych niejasności w przepisach, dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Sporym ułatwieniem dla osób, które noszą się z decyzją o założeniu pierwszej w życiu firmy, jest przywilej odroczonych składek ZUS lub tak zwany „mały ZUS”. Dzięki temu, wysokość comiesięcznych opłat z tytułu składek ZUS – owskich jest zawieszona, przez okres pierwszych 6 miesięcy, od rozpoczęcia działalności. Następnie – przez kolejne miesiące – wynosi tylko 50% normalnej stawki. Ponadto, wprowadzono przywilej, tak zwanego „małego podatnika”, który zakłada dogodny sposób rozliczania składek do US oraz liczne korzyści, związane z kosztami amortyzacji w firmie.

nowoczesne podejście do prowadzenia firmy w Polsce – abc przedsiębiorczości po zmianach

Przedsiębiorca, dzięki nowym przepisom i znając dobrze  abc przedsiębiorczości, będzie mógł zaliczyć wynagrodzenie, wypłacane swemu współmałżonkowi, w koszty uzyskania przychodu, bez uzależnienia od formy jego zatrudnienia. Ponadto, każda strata podatkowa, umożliwi przedsiębiorcy zapłacenie niższego podatku, w kolejnym roku kalendarzowym. Mikroprzedsiębiorcy,  doczekali się wreszcie również uproszczeń, w sposobie prowadzenia ich księgowości. Bardzo ważna zmiana, to także ta, która stanowi, że szkolenia BHP nie będą już wymagane u właścicieli firm, którzy zatrudniają pracowników na stanowiskach o najmniejszym ryzyku zawodowym.

Wszystkie te uproszczenia, to zielone światło, zarówno dla przyszłych, jak i dla obecnych przedsiębiorców. Korzystne zapisy pomogą właścicielowi danej firmy zaoszczędzić wiele tysięcy złotych. Ponadto, lepsza ochrona podatników przed niekorzystnymi zmianami w interpretacji prawa oraz łagodniejsze przepisy w prawie pracy, pozwolą na zmniejszenie obecnej stopy bezrobocia.

W świetle nowych przepisów warto więc rozważyć otwarcie własnej działalności. Każdego przyszłego przedsiębiorę powinien zainteresować kurs online ABC przedsiębiorczości, który oprócz wiedzy da również możliwość zdobycia certyfikatu. Dokument ten jest wymagany w urzędach pracy w czasie starań o dotację na otwarcie nowej firmy.

© Centrum szkoleń MG-edu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

X