Dziennikarstwo – zawód dla młodych i starszych?

Dziennikarstwo – zawód dla młodych i starszych?

Wraz z nadejściem i rozwojem mediów internetowych, dziennikarstwo stało się zawodem zdecydowane bardziej dostępnym.

Jeszcze kilkanaście lat temu, dziennikarzem mógł pracować jedynie w gazecie, rzadziej w radio, a jeszcze trudniejsze było dostanie się do pracy w telewizji.

Rozwój mediów cyfrowych spowodował że powstały tysiące portali lokalnych i ponadlokalnych, a zdecydowana większość mediów tradycyjnych rozwinęła również swoje redakcje cyfrowe.

Taka sytuacja powoduje, iż nawet początkujący dziennikarz, jest w stanie znaleźć pracę w mediach. Pomaga w tym również sposób pracy – pisząc do gazety np. w Warszawie można mieszkać gdziekolwiek w Polsce, teksty i zdjęcia pisać i obrabiać cyfrowo, a następnie wysyłać je przez internet do redakcji.

Taki rodzaj pracy zdalnej funkcjonuje zarówno w mediach stricte internetowych jak też w gazetach i czasopismach papierowych. Również redakcje radiowe i telewizyjne często maja swoich dziennikarzy rozsianych po całej Polsce, aby mogli przesyłać najświeższe newsy.

Często redakcje poszukują współpracowników zarówno wśród osób młodych, jak również wśród osób starszych  o ugruntowanej pozycji zawodowej, dla których jest to szansa na dodatkowy zarobek.

Jeśli interesuje nas otaczający świat, lubimy dzielić się z otoczeniem swoimi przemyśleniami, mamy łatwość w posługiwaniu się językiem ojczystym, być może jest to szansa dla Nas.

By jednak dziennikarstwo stało się sposobem na pracę, początkujący adept zawodu dziennikarza powinien się do tego solidnie przygotować.

Ważne jest poznanie m.in. rodzajów i gatunków dziennikarskich, specyfiki pracy redakcji, a także pułapek czyhających na początkujących dziennikarzy.

To wszystko i wiele innych informacji zawiera np. kurs online Dziennikarstwo dla początkujących. To w przystępnej formie przedstawiona wiedza, którą każdy początkujący dziennikarz powinien posiadać

Solidne przygotowanie może spowodować, że dziennikarstwo stanie się świetnym sposobem na pracę zawodową lub hobby.

© Centrum szkoleń MG-edu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

X