Garden party czyli organizacja przyjęć okolicznościowych w przydomowym ogrodzie.

Garden party – jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie

Organizacja przyjęć okolicznościowych w ogrodzie jest bardzo dobrą formą na przyjmowanie gości w czasie wiosennych i letnich spotkań. Garden party to nie tylko towarzyskie spotkania przy grillu. Coraz częściej tą formę można spotkać podczas oficjalnych uroczystości. Przyjęcie w ogrodzie może być formą przyjęcia weselnego lub komunijnego. Bez względu na okoliczności należy jednak zadbać o dobór menu i odpowiednio przygotować miejsce przyjęcia.

Podstawowe kwestie, o których należy pamiętać w czasie przygotowań to:

 • Odpowiedni dobór menu
 • Dekoracja stołu
 • Dekoracja ogrodu

Menu ustalamy w zależności od okoliczności organizowanego przyjęcia. W przypadku oficjalnych spotkań musi być ono odpowiednio wykwintne. Obowiązkowo planując potrawy należy wystrzegać się dań szybko psujących się w cieple.

Dekoracja stołu jest bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia bez względu na jego formę i miejsce organizacji. Stół w ogrodzie dekorujemy kwiatami najlepiej sezonowymi oraz dodatkami związanymi z tematyką przyjęcia. W danej kolorystyce powinniśmy udekorować również namiot czy altankę.

Pamiętać należy że na przyjęciu w ogrodzie każdy z gości musi mieć odpowiednią ilość miejsca przy stole i swoje miejsce siedzące. Wyjątek stanowi organizacja przyjęcia w formie bankietu angielskiego czyli na stojąco

Dekoracja ogrodu jest obowiązkowa w przypadku przyjęć oficjalnych, tematycznych. Każdy gość powinien już od samego wejścia poczuć odpowiedni klimat, o który muszą zadbać gospodarze.

Organizacja przyjęć okolicznościowych w formie garden party może przysporzyć też wielu niespodzianek.

 • Nieprzewidywalna pogoda
  • wysoka temperatura może utrudnić podanie zaplanowanych potraw
  • deszcze mogą pokrzyżować plany zabawy
 • Latające owady
  • mogą uprzykrzyć spokojną konsumpcję

Jak sobie z tym radzić?

Organizując przyjęcie na pogodę nie mamy wpływu. W przypadku spotkania przyjacielskiego przy grillu w razie niepogody możemy zabawę przenieść do domu lub zmienić jej termin. Organizacja przyjęcia oficjalnego to jednak większe wyzwanie. Warto więc w ogrodzie postawić namiot, który w razie niepogodny uchroni przed deszczem, a w przypadku upału przed słońcem. Dla najmłodszych uczestników można zorganizować zabawy w basenie czy też turniej sportowy. Miejsce przyjęcia warto też spryskać owadobójczymi substancjami lub zapalić świece zapachowe odstraszające muchy i komary.

Organizacja przyjęć okolicznościowych jest sporym wyzwaniem dlatego też można pokusić się na współpracę z profesjonalistami w tej tematyce lub też zaznajomić z tematem na przykład podczas szkolenia online

 

© Centrum szkoleń MG-edu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

X