Abc przedsiębiorczości po zmianach
Rok 2018 jest przełomowy, dlatego warto zapoznać się z taką kwestią, jak – abc przedsiębiorczości po zmianach. Od tego roku wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na spore ułatwienia w temacie, jakim jest prowadzenie działalności gospodarczej. Zarówno w sferze przepisów podatkowych, jak i gospodarczych. Państwo stworzyło ponad 50 różnego rodzaju udogodnień, które z pewnością, pomogą w codziennym funkcjonowaniu małych i średnich firm. Zaliczamy do nich, ogólne zmiany, które polegają na:
- redukcji biurokratycznych obciążeń,
- poszerzeniu wielu istniejących już przywilejów dla przedsiębiorców,
- wskazaniu i jednoznacznej interpretacji wielu powstałych niejasności w przepisach, dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.
Sporym ułatwieniem dla osób, które noszą się z decyzją o założeniu pierwszej w życiu firmy, jest przywilej odroczonych składek ZUS lub tak zwany „mały ZUS”. Dzięki temu, wysokość comiesięcznych opłat z tytułu składek ZUS – owskich jest zawieszona, przez okres pierwszych 6 miesięcy, od rozpoczęcia działalności. Następnie – przez kolejne miesiące – wynosi tylko 50% normalnej stawki. Ponadto, wprowadzono przywilej, tak zwanego „małego podatnika”, który zakłada dogodny sposób rozliczania składek do US oraz liczne korzyści, związane z kosztami amortyzacji w firmie.
nowoczesne podejście do prowadzenia firmy w Polsce – abc przedsiębiorczości po zmianach
Przedsiębiorca, dzięki nowym przepisom i znając dobrze abc przedsiębiorczości, będzie mógł zaliczyć wynagrodzenie, wypłacane swemu współmałżonkowi, w koszty uzyskania przychodu, bez uzależnienia od formy jego zatrudnienia. Ponadto, każda strata podatkowa, umożliwi przedsiębiorcy zapłacenie niższego podatku, w kolejnym roku kalendarzowym. Mikroprzedsiębiorcy, doczekali się wreszcie również uproszczeń, w sposobie prowadzenia ich księgowości. Bardzo ważna zmiana, to także ta, która stanowi, że szkolenia BHP nie będą już wymagane u właścicieli firm, którzy zatrudniają pracowników na stanowiskach o najmniejszym ryzyku zawodowym.
Wszystkie te uproszczenia, to zielone światło, zarówno dla przyszłych, jak i dla obecnych przedsiębiorców. Korzystne zapisy pomogą właścicielowi danej firmy zaoszczędzić wiele tysięcy złotych. Ponadto, lepsza ochrona podatników przed niekorzystnymi zmianami w interpretacji prawa oraz łagodniejsze przepisy w prawie pracy, pozwolą na zmniejszenie obecnej stopy bezrobocia.
W świetle nowych przepisów warto więc rozważyć otwarcie własnej działalności. Każdego przyszłego przedsiębiorę powinien zainteresować kurs online ABC przedsiębiorczości, który oprócz wiedzy da również możliwość zdobycia certyfikatu. Dokument ten jest wymagany w urzędach pracy w czasie starań o dotację na otwarcie nowej firmy.