Kursy przez internet z certyfikatem. Czy są honorowane przez pracodawców?

Czy kursy przez internet z certyfikatem są honorowane przez pracodawców?

Kursy przez internet z certyfikatem to obecnie oferta wielu firm szkoleniowych. Jak zapatrują się na nie pracodawcy? Coraz lepiej. Świadomość jak ważne jest stałe podnoszenie kwalifikacji w równych formach pozaszkolnych jest coraz większa. Oczywiście znajdziemy tradycjonalistów, którzy będą uznawali tylko szkolenia stacjonarne. Niemniej jednak coraz większe grono pracodawców bez problemu honoruje szkolenia online.

Wielu pracodawców ten sposób podwyższania kwalifikacji traktuje jako nowoczesną formę w polityce szkoleniowej własnej firmy. Nie dziwi więc zlecanie indywidualnych szkoleń online. Dzięki szkoleniom online pracodawca:

  • oszczędza pieniądze
    • – kursy online kosztują mniej niż ich odpowiedniki w formie stacjonarnej
    • – nie trzeba wypłacać delegacji, zwrotów kosztu dojazdu
  • oszczędza czas
    • – pracownicy nie muszą dojeżdżać na zajęcia stacjonarne, dzięki czemu mogą wykonywać swoje obowiązki zawodowe bez większego opóźnienia.

Jakie zalety mają kursy przez internet z certyfikatem
dla potencjalnych pracodawców?

Kursy przez internet mają za zadanie pobudzić uczestnika do aktywności i działania, a także rozbudzić chęć do sięgania po więcej wiadomości.

Kursy on-line wymagają większego wysiłku ze strony uczestnika, który tak naprawdę pracuje sam, ale zyskuje dużo więcej niż na kursach stacjonarnych! Wartością dodaną nauki przez internet jest rozbudowanie umiejętności interpersonalnych takich jak zarządzanie sobą w czasie, samodzielność, samodyscyplina czy wytrwałość w działaniu. A te cechy są bardzo ważne dla potencjalnego pracodawcy. Śmiało można powiedzieć, że realizując kursy przez internet kandydat do pracy wykazuję się znacznie większym zaangażowaniem. Taki argument warto więc zaznaczyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Pracodawcy pamiętajcie, że kursy przez internet z certyfikatem to dziś żadna nowość!

© Centrum szkoleń MG-edu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

X